Základní umělecká škola A PLUS, s.r.o.

Housle

 

 

K nejpopulárnějším smyčcovým nástrojům patří bezesporu housle. Především jsou oblíbené pro svůj líbezný zvuk. Je to nástroj s všestranným využitím: jako nástroj sólový, housle tvoří základ symfonického orchestru, objevují se v různých komorních seskupeních, ale je to také nástroj využitelný v různých hudebních žánrech, kromě klasiky se uplatňují především v lidových muzikách (např. cimbálovka, hudecká muzika, dudácká muzika), ale také v jazzu nebo populární hudbě. V dnešní době jsou využívány v popu a jazzu také elektrické housle.

 

Na housle je vhodné hrát již od raného věku. Pro malé děti jsou vyráběny nástroje v různých velikostech, od 1/8 přes 1/4, 1/2 a 3/4 až k celým houslím. Koupi nástroje je vždy nutno konzultovat s učitelem, který vám podle fyzických dispozic vašeho dítěte vždy poradí.

 

Housle jsou však pro studium jedním z nejnáročnějších nástrojů. Houslista musí mít především vynikající sluch, samozřejmostí je smysl pro rytmus. Housle vyžadují vždy pečlivou každodenní přípravu a velkou píli a trpělivost.

 

Základní umělecká škola A PLUS, spol. s r. o.

Pod Zvonek 28, Český Těšín

 

mapa webu

web by

Adamík Lukáš Art Design