Základní umělecká škola A PLUS, s.r.o.

Elektrická kytara

 

 

 

Tak jako klasická je i elektrická kytara velmi rozšířeným a oblíbeným nástrojem. Kdo by totiž nechtěl zažít pocit, že umí zahrát největší hity od legendárních kapel jako AC/DC, Metallica, Iron Maiden, Led Zeppelin, Queen, Black Sabbath, Judas Priest a mnoho dalších. Elektrická kytara je nezbytná v rockových a metalových kapelách a neobejdou se bez ní ani jazzová a bluesová seskupení. Zkrátka své uplatnění si vždy najde.

 

Na elektrickou kytaru mohou začít hrát, stejně jako na klasickou kytaru, již šestileté děti, přesto pro malé začínající děti doporučuji nejprve začít tříletým studiem hry na klasickou kytaru, aby se naučily základy hry jako synchronizace rukou, znalosti základních stupnic a akordů. Posléze mohou přestoupit do studijního zaměření hra na elektrickou kytaru, které bude díky třem absolvovaným ročníkům mnohem snazší, nebo mohou pokračovat dále ve hře na klasickou kytaru a k tomu začít hrát i na elektrickou. Starší začínající žáci mohou nastoupit hned do studijního zaměření hra na elektrickou kytaru.

 

Důležité je pamatovat na to, že elektrická kytara, co se týče finanční stránky, je mnohem náročnější. Nestačí vlastnit pouze nástroj, ale potřebujete i kombo nebo bednu se zesilovačem (se zkresleným a čistým zvukem) a ve vyšších ročnících případně i digitální multiefekt.

 

Stejně jako u klasické kytary je důležitá svědomitá a hlavně pravidelná příprava.

 

 

Základní umělecká škola A PLUS, spol. s r. o.

Pod Zvonek 28, Český Těšín

 

mapa webu

web by

Adamík Lukáš Art Design