Základní umělecká škola A PLUS, s.r.o.

Hra na akordeon

 

Nádherný zvuk akordeonu dokáže okouzlit široké spektrum publika a plně si vystačí jako samostatný sólový nástroj. Je mobilní a oproti keyboardu či elektrickému pianu nezávislý na zásuvce elektrického proudu.

 

Zvuk akordeonu vytváří dřevěné či plastové jazýčky rozechvívané proudem vzduchu, podobně jako u varhanních píšťal.

 

Obrovskou předností nástroje je měch, který dokonale vytváří všechny stupně hlasitosti a dokáže tón různě vlnit, zvýrazňovat či rozvibrovat. Právě hra s měchem i výběr rejstříků umožňuje hráči plně uplatnit a dále rozvíjet svou kreativitu a hudební cítění.

 

Akordeon zahraje nejen lidové, swingové a populární skladby, velmi krásně na něm zní i vícehlasé klavírní či varhanní skladby J. S. Bacha či jiných barokních autorů, kde hráč zažívá rozšířené vnímání hry samostatných melodií pravou a levou rukou současně.

 

Ke hře na akordeon potřebujeme dobré rytmické a hudební cítění.

 

Děti od šesti let začínají hrát na malém akordeonu, který během dospívání vymění za středně velký. K prodeji jsou nabízeny i kvalitní starší nástroje.

 

A pozor! Kdo umí hrát na klávesový akordeon, může být často zdatnějším hráčem, než jen pravoruký klavírista. Znalost rytmu a not, již používaná motorika levé ruky a osvojená samostatnost rukou značně urychlují adaptaci levé ruky na klávesnici.

 

Nezbývá než dodat, že zběhlý hráč akordeonu je velmi považován a hýčkán celou rodinou i širokým okolím a nachází spoustu zajímavých uplatnění jako mobilní sólový či doprovodný hráč.

 

 

Základní umělecká škola A PLUS, spol. s r. o.

Pod Zvonek 28, Český Těšín

 

mapa webu

web by

Adamík Lukáš Art Design